27. června 2024

Dynamické reporty s výběrem zobrazené metriky

 Na tohle téma jsem několikrát přednášel na různých konferencích a stejně tak tento přístup používám na školeních. Protože používám blog i jako referenční materiál, rozhodl jsem se nyní sepsat.

Často se dostávám požadavky od byznysu, aby v reportu kde jsou stejné grafy, tabulky a layout šlo přepínat metriku jako slicer. Výhodou by bylo, že bych nemusel dělat duplicitní stránky a v případě změnových požadavků tyto stránky všechny měnit.

Ukážeme si na demo databázi Adventure Works (jak jinak).

Na začátku mám 3 metriky
Začneme nenavázanou dimenzí, která bude plnit slicer pro výběr metriky. V Power BI desktopu ji můžeme získat nejjednodušeji pomocí metody „Enter data“

Sloupeček ID pro výběr defaultu a Metrika pro uživatelský popis.
Napíši dynamickou metriku. We switchi používám minimum. Tzn. Když nebude vybrané nic. Aplikuje se minimum. Tedy „Internet“. Jinak vybraná metrika zobrazí to, co je použito ve Sliceru.
Pokud se nesnažíte kombinovat metriky s různými formáty, máte to jednoduché. Problém by nastal při snaze kombinovat například měnu s procenty.


V Power BI by se dal použít dynamický formát čísla

Závěr

V blogu jsme si popsali, jak moci dynamicky přepínat zobrazenou metriku v Power BI reportu a vyřešit problémy s formátováním.

Žádné komentáře:

Okomentovat